TÜBİTAK Başkanı Samsun Teknopark’ta

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Samsun Teknopark, OMÜ-TTO, Ar-Ge ve kulukçka firmalarını ziyaret etti.

Samsun Teknopark ziyaretinde Genel Müdür Dr. Buğra Çolak’tan Teknopark hakkında bilgi alan Prof. Dr. Hasan Mandal, ardından kuluçka ve ön kuluçka merkezini ziyaret ederek Samsun Teknopark Bilim Atölyesi’nde etkinlik gerçekleştiren çocuklarla sohbet etti. Çocuklar ve eğitmenden etkinlikler hakkında bilgi aldıktan sonra BiggSamsun girişimcilerinin eğitimine katılarak, girişimci adaylarıyla projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyaretine Samsun Teknopark Ar-Ge firmaları Nibiru Teknoloji, Mikroliz Biyoteknoloji, Bulut Ar-Ge Yazılım ve kuluçka firması SDATAM ziyaretiyle devam ederek  firmaların geliştirdikleri ürün ve faaliyetleri hakkında sorular sordu. Nibiru Teknoloji geliştirdikleri mobil ultrason cihazını, Mikroliz Biyoteknoloji ilaç ve ürünlerini anlatırken Bulut Ar-Ge ve SDATAM geliştirdikleri yazılımları anlattılar.  

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi almak için ofisi ziyaret eden Prof. Dr. Hasan Mandal, OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş ve modül uzmanlarıyla sohbet ederek gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a ziyaretinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Samusn Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş, Samsun Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, Teknopark ve TTO personeli eşlik etti.