TÜBİTAK 1001 proje çağrılarına yönelik proje hazırlama eğitimi tamamlandı

TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin organize ettiği ‘Sağlık Bilimleri Alanında TÜBİTAK 1001 Proje Çağrılarına Yönelik Uygulamalı Proje Hazırlama Eğitimi’ Omtel Otel’de gerçekleştirildi.

3 gün süren eğitimin ilk günü ve ikinci günün yarısına kadar teorik bilgi, ikinci günün yarısı ve üçüncü gün ise grup çalışmalarıyla uygulamalı proje yazma eğitimi verildi. 28 Şubat-2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime Türkiye’nin çeşitli üniversite ve enstitülerinden 20 kişi katıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nilüfer Özkan’nın koordinatörlüğünde gerçekleşen programın eğitmenleri ise OMÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Ağar, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ayar, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Bulut, Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Tonbak, OMÜ Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Albayrak ve OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Keleş’ten oluştu.

TÜBİTAK’ın desteklediği eğitimde OMÜ-TTO Koordinatör Yardımcısı Eda Beylihan ve Proje ve İş Geliştirme Uzmanı Emine Özlem Dengiz hazır bulundu. Eğitimin ardından katılımcılara katılım belgeleri, eğitmenler ve yardımcı personellere teşekkür belgeleri takdim edilerek eğitim sonlandırıldı.