Teknoloji yatırımcıları Samsun’da!

Türkiye’nin önemli melek yatırım ağlarının temsilcileri, Samsun Teknopark, OMÜ-TTO ve OKA iş birliğiyle Samsun’da Yeni Nesil Yatırımcılığı anlattı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panel yoğun katılımla gerçekleştirildi. OMü Rektör Yardımcısı ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran’ın açılış konuşmasıyla başlayan panelde melek yatırımcılık nedir, yatırım neden ve nasıl yapılmalı, yatırımın önemi, yatırım bulmanın yolları, teknoloji trendleri ve yatırımları gibi konuların konuşulduğu panele StartUp Fon Temsilcileri Gülsüm Çıracı ve Gamze Can, Diffussion Capital Partners Temsilcisi Alper Karagöz, Keiretsu Forum Türkiye Temsilcisi Hulusi Berik ve Kültepe Yatırım Temsilcisi İbrahim Ulukaya panelist olarak katıldı. Aynı zamanda panele katılan iş adamlarına nasıl yatırımcı olunacağı konusunda da bilgi aktaran panelistler ardından soruları cevaplandırdılar.

Panelin ardından Samsun Teknopark Girişimcileri sunum yaparak projelerini anlattılar. Proje sunumlarının ardından panelistlere teşekkür plaketleri takdim edildi.

Etkinliğe Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin, KOSGEB Müdürü Nebahat Livaoğlu, OMü-TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş, Samsun Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Osman Özkoç, sanayi kuruluşlarının temsilcileri, girişimciler, akademisyen ve öğrenciler katılım sağladı.