Tarım Sektöründe ÜSİ Projesi Hazırlama Eğitimi gerçekleştirildi

TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimlerini Destekleme Programı kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin organize ettiği ‘Tarım Sektöründe Üniversite Sanayi İş Birliği Projesi Hazırlama Eğitimi’ Omtel Otel’de gerçekleştirildi.

3 gün süren eğitimin ilk günü ve ikinci günün yarısına kadar teorik bilgi, ikinci günün yarısı ve üçüncü gün ise grup çalışmalarıyla uygulamalı proje yazma eğitimi verildi. 5-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime Türkiye’nin çeşitli üniversite ve enstitülerinden katılım gerçekleşti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Balkaya’nın koordinatörlüğünde gerçekleşen programın eğitmenleri ise Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Onus, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hüseyin Çelik ve Prof. Dr. Ümit Serdar, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Önder Türkmen ve Ertan Sait Kurtar’dan oluştu.

TÜBİTAK’ın desteklediği eğitimde OMÜ-TTO Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Eda Beylihan ve Proje ve İş Geliştirme Uzmanı Kürşat Tuncer hazır bulundu. Eğitimin ardından katılımcılara katılım belgeleri, eğitmenler ve yardımcı personellere teşekkür belgeleri takdim edilerek eğitim sonlandırıldı.