Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Samsun Teknopark’ta

Bir dizi ziyaret ve temaslar için Samsun'da bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Samsun Teknopark’ı ziyaret etti.

Bakan Varank’ı Samsun Teknopark’a gelişinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak karşıladı.

Bakan Varank, Samsun Teknopark girişinden itibaren Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak’tan teknopark hakkında bilgi alarak ziyaretine başladı. Ardından Samsun Teknopark Ar-Ge Firmaları Accecare, Grit, Exploria, Nibiru, Acsim, Karal Görsellik ve Kar-Tem’i, kuluçka firmalarından Sancaktar Bilişim’i ve ön kuluçka girişimcilerini ziyaret ederek proje ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Teknopark ziyaretinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit ve eski bakan Mustafa Demir ve Samsun Teknopark personelleri eşlik etti.