Samsun Teknopark ve OMÜ-TTO, KOBİGEL ve Dijital Dönüşüm Semineri’ne katıldı

Samsun KOSGEB Müdürlüğü tarafından KOSGEB Konferans Salonu’nda ‘Dijital Dönüşüm Eğitimi ve KOBİGEL 2019 Çağrısı Bilgilendirme Semineri’ düzenlendi.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen seminerin birinci oturumunda KOBİ Uzmanı Alp Arslan tarafından ‘KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programı 2019 Proje Teklif Çağrısı’ kapsamında İmalat Sanayi Sektöründe Dijitalleşme Sürecine Katkı Sağlayabilecek Yerli Teknoloji Geliştiricisi KOBİ’lerin Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı ve İmalat Sanayi Sektöründe Faaliyet Gösteren KOBİ’lerin Üretim ve İlişkili İş Süreçlerinde Dijital Teknolojilerden Yararlanma Düzeyinin Artırılması Proje Teklif Çağrısı hakkında bilgi verdi.

İkinci oturumda ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi İsmail İşeri ‘Dijital Dönüşüm Eğitimi’ kapsamında Dijital Dönüşüm ve Felsefesi, Dijital Dönüşümün 4 Boyutu, Kullanılan Teknolojiler Nedir, Nasıl Kullanılır, Firmalar İçin Dijital Dönüşümün Yol Haritası, İmalat Sektörü Özelinde İyi Uygulama Örnekleri, 21 Soruda Şirketinizin Dijitalleşme Durum Analizi başlıklarında eğitimi gerçekleştirdi.

Samsun Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, Kodlama ve Robotik Koordinatörü Özge Sağlam, OMÜ-TTO Üniversite Sanayi İş Birliği Uzmanı Yaman Şeker ve Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanları Pelin Baylan Yılmaz ve Rabia Akçatemiz eğitime katılım sağlayarak önemli konu başlıklarını not aldılar.