Samsun Teknopark ve OMÜ-TTO, Erasmus Oryantasyon Toplantısında

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 2018-2019 dönemlerinde Erasmus+ Programları kapsamında, program ülkelerine öğrenim ve staj hareketliliği öğrencileri için hazırlık ve destek (oryantasyon) toplantıları düzenlendi.

KA103 Program Ülkeler ile Öğrenim Hareketliliği, KA103 Program Ülkeler ile Staj Hareketliliği, KA107 Ortak Ülkeler ile Öğrenim Hareketliliği ve KA107 Ortak Ülkeler ile Staj Hareketliliği Projeleri kapsamında farklı ülkelere gidecek 350 öğrencisine yönelik toplantı, Anemon Otel'de gerçekleşti.
4 farklı salonda gerçekleşen programa, Erasmus Kurum Koordinatörü Emine Bol Yazıcı, Erasmus Öğrenim Giden Öğrenci Sorumlusu Tuğçe Karaz, Erasmus Staj Giden Öğrenci Sorumlusu Funda Yumuk, Erasmus Giden Öğrenci Sorumlusu Betül Yıldırım ve ECTS / DS Koordinatörü Esra Derle konuşmacı olarak katıldı.

Toplantıda ayrıca; Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Prof. Dr. İzzet Akça, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya, OMÜ-TTO Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanı Pelin Baylan Yılmaz, Samsun Genç İş Adamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Savaş Gömeç  ve Agrobigen Ar-Ge firması yetkilileri yer aldı.