Samsun Teknopark’ta ‘Tıpta Girişimcilik Paneli’ yapıldı

Samsun Teknopark Smartroom Ön Kuluçka Merkezi’nde OMÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Sinan Engin’in moderatörlüğünde ‘Tıpta Girişimcilik Paneli’ gerçekleştirildi.

Program Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanı Rabia Akçatemiz, Samsun Teknopark ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (OMÜ-TTO) tanıtım sunumuyla başladı. Ardından tıpta girişimciliğin detayları, patent süreçleri, yatırımcı bulma, patent ve ar-ge sürecinde sorun çözme konularında panel gerçekleştirildi. Prof. Dr. Mehmet Kaan Dericioğlu, Samsun Makine Mühendisleri Odası Başkanı Kadir Gürkan ve Toker Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Mühendis İncilay Toker panelist olarak yer aldı.

Tıp Fakültesi Girişimcilik ve İş Kurma dersleri Samsun Teknopark’ta yapılmaya devam edilerek, ‘Tıpta Girişimcilik’ konusunda Tıp Fakültesi akademisyenleriyle iş birliği yapılması kararlaştırıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, Fikri-Sınai Mülkiyet Hakları Uzmanları Çağla Koyuncu ve Ecem Alan Kevseroğlu’da panele katılım sağladı.