Samsun Teknopark, İTÜ Big Bang 2018’de

Samsun Teknopark mentor-mentee TGB kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi Çekirdek Kuluçka Merkezi tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en iyi girişimcilik organizasyonu “Big Bang Start Up Challenge” etkinliğine katıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 55 girişimci adayıyla Samsun’dan hareket eden Teknopark yetkilileri etkinlik günü İstanbul’da önce 55 girişimci adayıyla İTÜMagnet ve İTÜÇekirdek’i gezerek girişimcilik hakkında bilgi aldılar ve girişimcilerin hangi ortamlarda neler yaptıklarını gözlemlediler. Bu gezinin ardından Big Bang etkinliğinin gerçekleştirileceği İstanbul Uniq Hall Sahnesi’ne geçen Samsun Teknopark Kafilesi İTÜ Arıteknokent tarafından kendilerine ayrılan alandaki yerlerini aldılar. Etkinlik sahne şovuyla başladı ve ardından sunucu Serdar Kuzuloğlu programı başlattı. İTÜ ve İTÜÇekirdek’in tanıtım sunumlarıyla başlayan ‘Big Bang Start-up Challenge’ binlerce girişim arasından seçilen 20 girişimin sunumuyla devam etti. Sunumların ardından ödüller ve yatırımlar açıklandı. 21 Milyon TL’lik ödül ve yatırımın yapıldığı Big Bang sahnesinde girişimcilere can suyu niteliğinde ödül ve yatırım yapılmış oldu.

Samsun Teknopark’ın öncülüğünde OMÜ’lü 55 girişimci adayının İstanbul’a gitmesi için OMÜ araç sponsoru olurken, girişimcilerin giymesi için tasarlanan sweatshirt ve yemek sponsoru ise Samsun Teknopark firması WocGen Kurumsal ERP Çözümleri oldu. Samsun Teknopark tasarlattığı sweatshirtlerde 19 Mayıs’ın 100. Yıl’ını da unutmayarak kol kısmına 100. yılı anımsatan logo yaptırdı.

Etkinlik sonunda Samsun Teknopark Girişimcileri Big Bang Sahnesi’ne inerek İTÜ ArıTeknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp ve Program Sunucusu Serdar Kuzuloğlu ile toplu fotoğraf çekindiler.

Etkinliğe Samsun Teknopark Genel Müdürü Buğra Çolak, Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, WocGen Kurumsal ERP Çözümleri Firma Sahibi Burak Selçuk, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi(OMÜ-TTO) Kurumsal İletişim Uzmanı Ergün Alver, OMÜ-TTO Girişimcilik ve Şirketleşme Uzmanları Pelin Baylan Yılmaz ve Rabia Akçatemiz, WocGen Kurumsal ERP Çözümleri Firması Bilgisayar Mühendisi Ebru Parlak, Samsun Teknopark firmalarından Accecare’nin ortakları Cemre Öncel, Melike Eroğlu, Efe Aydın ve Derin Danışmanlık Firma Sahibi Fatma Betül Dağlı katıldı.