Samsun Teknopark girişimcilik ekosistemine katkı vermeye devam ediyor

Sinop Üniversitesi, Sinop KOSGEB ve Sinop Destek Yatırım Ofisi yetkilileri Samsun Teknopark’ı ziyaret ederek girişimcilik faaliyetleri ve Sinop’ta girişimcilik ekosisteminin oluşturulması için yapılması gerekenler konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Samsun Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, girişimcilik faaliyetlerini, oluşturulan yapıları, gerçekleştirilen etkinlikleri, Teknopark, OMÜ-TTO, kuluçka ve ön kuluçka yapılarını anlatarak ekosistemin oluşturulması için gerekli bilgileri aktardı.  

Samsun Teknopark binasında bulunan mevcut Smartroom Ön Kuluçka Merkezi ve yapımı devam eden yeni merkezler hakkında bilgi verildi. Girişim faaliyetlerinin şehre aktarılması konusunda ise Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu ile çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Toplantıya, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi(OMÜ-TTO) Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş,  Sinop Üniversitesi KOSGEB-TEKMER Koordinasyon Birimi Yöneticisi Öğr. Gör. Dr. Mehmet Samet Erdem, Sinop KOSGEB-KOBİ Uzmanı Mustafa Bayrak, Sinop Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Berkol Alevli, Samsun TSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Bener Ayla, OMÜ-TTO Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanları Pelin Baylan Yılmaz ve Rabia Akçatemiz katıldı.