OMÜ-TTO’nun düzenlediği FSMH Farkındalık Semineri’ne yoğun ilgi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Ticarileştirme Uzmanı Çağla Koyuncu tarafından gerçekleştirilen seminere OMÜ akademisyen, öğrencileri ve Samsun’un önemli sanayi kuruluşları yoğun ilgi gösterdi.

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Farkındalık Semineri’nde(FSMH) patent nedir, patente neler konu olabilir, patentlenebilirlik koşulları, faydalı model, uluslararası patent başvuruları nasıl yapılır, patent neden önemlidir gibi FSMH ile ilgili sorulara cevap verildi. Sunumun ardından interaktif bölümde katılımcılar FSMH uzmanına sorularını yöneltti.

Seminere Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, OMÜ-TTO Koordinatör Yardımcısı Eda Beylihan, Samsun Teknopark Kodlama ve Robotik Uygulamalar Koordinatörü Özge Sağlam, OMÜ-TTO İş ve Proje Geliştirme Uzmanı Ecem Alan Kevseroğlu, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Ticarileştirme Uzmanı Gülin Deniz Akyüz ve Kurumsal İletişim Uzmanı Ergün Alver katıldı.