OMÜ-TTO, İSEK’in düzenlediği TÜBİTAK 1702 Bilgilendirme Etkinliğine katıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Oluşum Cerrahi Aletler Ltd.Şti. ile birlikte 1702 Patent Lisans Çağrısı kapsamında “Yeni Nesil Uterus Manipulasyon Cihazı” adlı buluş patentinin lisanslanması projesi onaylanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi TÜBİTAK daveti ile İSEK İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi’nin organize ettiği 1702 Patent Lisans Çağrısı etkinliğine katılım sağladı.

Etkinlikte söz alan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş, 1702 Patent Lisans Çağrısı’nın teknoloji transfer ofisleri ekosistemine sağladığı katkının öneminden bahsetti. 1702 Patent Lisans Çağrısı’na 2 proje ile başvuran ve projelerin ikisi de olumlu değerlendirilen OMÜ-TTO’nun bu süreçte gerçekleştirdiği toplantılar, pazar araştırma faaliyetleri ve patent değerlemesi konularındaki özenli çalışmaları aktaran Mortaş 1702 çağrısının kapsam ve içeriğinin daha da güçlendirilerek ekosistemin güçlü destek mekanizmalarından biri haline gelebileceğini aktardı.

OMÜ-TTO ile olan işbirliklerinin çok eskiye dayandığı hususunu dile getiren Oluşum Cerrrahi Aletler Ltd. Şti. CEO’su Barış Günseli, 1702 çağrısı ile birlikte medikal cihaz sektörünün önemli bir fırsat yakaladığını aktardı. Günseli, 1702 Patent lisans çağrısı kapsamında lisanslama gerçekleştirdikleri “Yeni Nesil Uterus Manipulasyon Cihazı” ile ilgili olarak çalışmalara başladıklarını ve nihai ürün ortaya çıkarmak için azami özen gösterdiklerini katılımcılarla paylaştı.