OMÜ-TTO’dan Disiplinler Arası Buluşma Etkinliği

OMÜ-TTO tarafından birincisi düzenlenen disiplinler arası buluşma etkinliği proje fikirleri birbirleriyle uygun olan bölümlerdeki akademisyenlerin bir araya getirilmesiyle gerçekleştirildi.

Samsun Teknopark Smartroom Ön Kuluçka Merkezinde birincisi düzenlenen disiplinler arası buluşma etkinliği farklı alanlardaki akademisyenlerin birebir eşleştirilmesi ile başladı. Eşleştirilen isimler arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Çalışkan,  OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Arş. Gör. Zeynep Uzdil, OMÜ Fen Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hülya Gökalp Clarke ve OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Selim Aras, OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Dr. Öğr Üyesi Ercan Tural,  OMÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Asuman Küçükönder ve OMÜ Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Kırbaş, OMÜ Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Özge Kılıç ve  OMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Tuğrul Doruk ve Yeşilyurt  Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu Öğr. Gör. Harun Sümbül yer aldı.

Etkinliğin ilk gününde eşleştirilen akademisyenler birebir görüşürken ikinci gününde  grup çalışması yapılmıştır. Disiplinler arası buluşma etkinliğinin ikinci gününde akademisyenler iki gruba bölünerek ilk grupta yer alan akademisyenler sağlık bilimleri ve istatistik bilimi olurken  belirlenen ikinci grup sağlık bilimleri ve mühendislik bilimleri hocalarıyla oluşturulmuştur.

Etkinlik sonrasında buluşma hakkında bütün akademisyenler memnuniyetini bildirirken Sağlık Bilimler Fakültesi Arş. Gör. Zeynep Uzdil ise, ‘OMÜ TTO tarafından düzenlenen Disiplinler Arası Buluşma Etkinliği’nden memnuniyetle ayrılıyorum. Bu tür etkinliklerin daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum’ diye belirtirken Yeşilyurt  Demir Çelik  MYO Öğr. Gör. Harun Sümbül;  ‘Daha önce  üniversitelerde benzeri çalışmalar çok görmedim. OMÜ TTO’nun bu tarz bir etkinliğe öncülük yapmasından dolayı çok memnunum. Multidisipliner çalışmaların sürekli olması gerektiğini düşünüyorum ve etkinlikten duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum.’ dedi.