OMÜ-TTO, Akademik Girişimcilik Programı tamamlandı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transferi Ofisi tarafından yürütülen Akademik Girişimcilik Programı başarıyla tamamlandı.

Samsun bölge ekosisteminden akademisyen, lisansüstü öğrenci ve mezunların bulunduğu OMU Akademik Girişimcilik Programı dâhilinde Nisan ayı ilk günü itibaren başladığımız çevrimiçi eğitim serimizi haftada 2 etkinlik/eğitim olacak şekilde toplam da 14 etkinlik/eğitim organize ederek 17 Haziran akşamı son etkinliğimizle bu dönemi verimli bir şekilde tamamlandı.

Başta Ondokuz Mayıs Üniversitesi akademisyen, doktora ve lisansüstü mezunlarının ağırlıklı katılımcı olduğu aynı zamanda çevre üniversitelerimizdeki akademisyenlerinde katılımıyla gerçekleşen Akademik Girişim programımız sonunda belirli bir oranda devamlılık gösteren toplamda 56 katılımcımız sertifika almaya hak kazandı.

OMÜ-TTO Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanı Elif Aydın tarafından yürütülen programda; girişimcilik serüveni tecrübe aktarımları, temel patent eğitimleri, girişimciler için şirketler hukuku ve vergisel süreci, Ar-Ge den sanayiye akademik bilgi nasıl ticarileşir, girişim kanvası, buluştan - pazara girişimciliğe ilk adım, patent araştırması ve sonuçlarının yorumlanması, marka stratejisi ve marka yolculuğu, sosyal medya ve dijital pazarlama, KOSGEB'in girişimciler için avantajlı dünyası vb. girişimcilik kültürü arttırıcı pek çok eğitim ve etkinlik gerçekleştirildi.

Bir sonraki Eylül ayında başlayacak olan yeni dönem için yoğun, eğlenceli ve başarılı bir program içeriğiyle Akademik Girişimcilik serileri devam edecek.