OMÜ Danışma Kurulu’nda 1513 projesi anlatıldı

OMÜ Danışma Kurulu, 2020’nin ilk toplantısını Covid-19 önlemleri kapsamında online olarak gerçekleştirdi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran, rektör yardımcıları, akademisyen ve kurul üyelerinin katıldı. Toplantıda OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş, TÜBİTAK tarafından OMÜ-TTO’nun desteklenmeye hak kazandığı 1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı projesinin tanıtımı yaptı.

TÜBİTAK nezdinde önem verilen projelerden olan 1513 hakkında konuşan OMÜ-TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş, ‘Samsun ve bölgemiz için önemli kazanımlar sağlayacağına inandığımız 1513 projemiz kabul edildi. Projeyle birlikte çalışmalarımıza ara vermeden devam ederek Samsun ve bölgemizin kalkınması için yeni projeler üreteceğiz’ dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve toplantıda bulunan diğer kurul üyeleri tebriklerini iletti.