OKA’da OMÜ, Samsun Teknopark ve OMÜ-TTO standı açıldı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından gerçekleştirilen ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ toplantısında OMÜ adına Samsun Teknopark ve OMÜ-TTO stant açtı.

OKA Hasan Basri Güzeloğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Büyükelçi AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve ekibi, Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Mustafa Erdoğan, Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli, Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Yıldızlı, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak ve Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, OKA Temsilcileri, Karadeniz bölgesinde bulunan Amasya, Tokat, Çorum, Samsun illerinde bulunan kamu ve özel sektör kuruluşları temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Konferansın ardından verilen arada kurulan stantlar ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi standı gezildi. OMÜ standını gezen Büyükelçi ve Samsun Valisine stant görevlileri tarafından bilgi verildi.