n11.com’un CEO’su Won Yong Jo Samsun ‘da

Samsun Teknopark, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve n11.com’un iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Türkiye’de KOBİ’lerin Dijital Dönüşümü ve E-İhracat Fırsatları’ bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen seminere n11.com’un CEO’su Won Yong Jo’nun yanı sıra Samsun Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Osman Özkoç, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Ayla, Robotik ve Kodlama Koordinatörü Özge Sağlam, Şirketleşme ve Girişimcilik Uzmanı Rabia Akçatemiz katıldı.  

Seminerde konuşma yapan TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Ayla, “Dijital ekonominin önemli bir boyutunu e-ticaret oluşturuyor. Elektronik alışverişe artan ilgi, firmaları satış ve pazarlama konusunda farklı stratejilere yönelmektedir.” dedi.

n11 CEO’su Wong Yong jo ise "Türkiye ve Güney Kore kardeş iki ülkeyiz. Bu ilişkileri iş alanında sürdürmeye devam ediyoruz. Türkiye’de faaliyetlerimize 2013 yılında başladık. Yaklaşık 20 bin kayıtlı satıcımız var. 55 bin aktif satıcımız var. Herkes e-ticaret hakkında konuşuyor. E-ticaret hayatımızın bir parçası olmuş durumda ve görüyorum ki Türkiye de e-ticaret alanında büyük bir potansiyel var. Kredi kartı ve akıllı telefon kullanımı çok yaygın durumda.” ifadelerini kullandı.