HORİZON2020’ye Yönelik Teorik ve Uygulamalı Proje Hazırlama Eğitimi tamamlandı

TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin organize ettiği AB Çerçeve Programı HORİZON2020’ye Yönelik Teorik ve Uygulamalı Proje Hazırlama Eğitimi Omtel Otel’de gerçekleştirildi.

3 gün süren eğitimin ilk günü ve ikinci günün yarısına kadar teorik bilgi, ikinci günün yarısı ve üçüncü günde ise grup çalışmalarıyla uygulamalı proje yazma eğitimi verildi. 29-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime Türkiye’nin çeşitli üniversite ve enstitülerinden 21 kişi katıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy koordinatörlüğünde gerçekleşen programın eğitmenleri ise Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Hamide Gübbük, Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Ünal, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Mustafa Serdar Genç, Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Sedat Serçe, Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz ve Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Filiz Dadaşer’den oluştu.

TÜBİTAK’ın desteklediği eğitimde OMÜ-TTO Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Eda Beylihan ve Üniversite Sanayi İş Birliği Uzmanı Yaman Şeker hazır bulundu. Eğitimin ardından katılımcılara katılım belgeleri, eğitmenler ve yardımcı personellere teşekkür belgeleri takdim edilerek eğitim sonlandırıldı.