Gir-Kap Ar-Ge Projesi ön kuluçka merkezinin açılışını yapıldı

Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Kalkınma İdaresi(DOKAP) tarafından desteklenen DOKAP Bölgesi Tarım Sektöründe Girişimcilik Kapasitesinin Araştırılması ve Geliştirilmesi(Gir-Kap Ar-Ge) projesi kapsamında ön kuluçka merkezi açılışı ve proje açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Ziraat Fakültesi bünyesinde Samsun Teknopark ve OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile yürütülen Gir-Kap Ar-Ge projesi tarafından oluşturulan ön kuluçka merkezinin açılışını DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir ve Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Kürşat Demiryürek yaptı.

Açılışın ardından toplantının gerçekleştirileceği Fahrettin Tosun Konferans Salonu`na geçildi. Toplantı saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Gir-Kap Ar-Ge Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Kürşat Demiryürek`in açılış konuşması yaptı. Ardından OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve DOKAP Başkanı Ekrem Yüce`nin konuşmalarıyla devam etti.

Açılış ve toplantıya Teknopark Genel Müdürü Buğra Çolak, OMÜ-TTO Yöneticisi Prof. Dr. Ömer Andaç, Proje Koordinatörü Osman Özkoç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.