Geleceği Sorgulayan Girişimciler projesinin öğrencilerinden Samsun Teknopark’a ziyaret

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamındaki “Geleceği Sorgulayan Girişimciler II” isimli projeye katılan öğrenciler Samsun Teknopark’ı ziyaret etti.

Samsun Teknopark ziyaretinde OMÜ-TTO Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Eda Beylihan tarafından öğrencilere Samsun Teknopark ve OMÜ-TTO tanıtımı yapıldı.

Temel amacı; ortaokul öğrencilerine STEM (Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik, Mathematics-Matematik) temelli eğitimlerle girişimcilik, sorgulama ve inovasyon becerileri kazandırmak ve bu becerilerini kullanabilecekleri fırsatlar sağlamak olan projenin yürütücülüğünü Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Süleyman Yaman üstleniyor.

15 – 21 Kasım 2021 tarihleri arasında 7 gün sürecek projede, 5 farklı üniversiteden toplam 14 öğretim elemanı eğitim verecek. Ayrıca eğitmenlere yardımcı olmaları için lisans ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan 7 rehber de projede görev yapacak. Projede toplam 26 ortaokul öğrencisi ve bu öğrencilerin 4 öğretmeni katılımcı olarak yer alıyor.