Fen-Mühendislik Alanında TÜBİTAK 1001 Proje Yazımı Eğitimi tamamlandı

TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin organize ettiği ‘Fen- Mühendislik Bilimleri Alanında TÜBİTAK 1001 Proje Çağrılarına Yönelik Uygulamalı Proje Hazırlama Eğitimi’ Omtel Otel’de gerçekleştirildi.

3 gün süren eğitimin ilk günü ve ikinci günün yarısına kadar teorik bilgi, ikinci günün yarısı ve üçüncü gün ise grup çalışmalarıyla uygulamalı proje yazma eğitimi verildi. 11-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime Türkiye’nin çeşitli üniversite ve enstitülerinden 20 kişi katıldı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hilmi Çon koordinatörlüğünde gerçekleşen programın eğitmenleri ise OMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Çelik, OMÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Balkaya, Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Enes Dertli, Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Şimşek’ten oluştu.

TÜBİTAK’ın desteklediği eğitimde OMÜ-TTO Koordinatör Yardımcısı Eda Beylihan ve Proje ve İş Geliştirme Uzmanı Mehmet Kürşat Tunçer hazır bulundu. Eğitimin ardından katılımcılara katılım belgeleri, eğitmenler ve yardımcı personellere teşekkür belgeleri takdim edilerek eğitim sonlandırıldı.