ERC Baş Araştırmacı Geliştirme Programı

ÖNEMLİ DUYURU

Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun gereğince 13.09.2018 tarihi itibariyle Türkiye'den bir firmadan veya uzman kişiden hizmet alınması halinde döviz cinsinden kesilmiş faturalar karşılığında ödeme gerçekleştirilmeyecektir.

DESTEK PROGRAMININ TANIMI VE KAPSAMI

ERC Baş Araştırmacı Geliştirme Programı (EBAGP), Türkiye araştırma camiasının 13,1 milyar €’luk dünyadaki en iyi araştırmacıları destekleyen ERC Programından azami ölçüde faydalanabilmesi için oluşturulmuştur.

Program ERC’ye proje sunmayı planlayan araştırmacıların hazırlık sürecinde ihtiyaç duyacağı proje yazma-sunma eğitim desteği, proje ön değerlendirme desteği ile mülakat eğitimi desteğini kapsamaktadır.

ERC Baş Araştırmacı Geliştirme Programı (EBAGP) için önce genel başvuru yapılmalıdır. Genel başvurusu TÜBİTAK tarafından onaylanan ve kendisine bildirilen araştırmacılar aşağıda belirtilen alt desteklere başvuru yapabileceklerdir.

  • Proje Yazma-Sunma Eğitimi Desteği
  • Proje Ön Değerlendirme Desteği
  • ERC Mülakat Eğitimi Desteği
     

EBAG Programı başvuruya sürekli açıktır. Hâlihazırda 2016 ve 2017 yıllarında açılacak ERC Çağrıları için desteğe başvuru yapılabilmektedir. Bununla beraber, destek sürecinin daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla genel başvuruların, başvuruya konu ERC çağrısının kapanmasından en az 1,5 ay önce tamamlanmış olması gerekmektedir.


Sistemsel başvurunun tamamlanmasının hemen ardından değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını tamamlamak için son tarihe kadar beklememeleri değerlendirme sürecin bir an önce başlayabilmesi için özellikle tavsiye edilir.

Destek faydalanıcıları, projeleri eşik üstünde kaldığı veya başarılı olduğu takdirde eşik üstü ve başarı ödüllerine de başvuru yapabileceklerdir.

Destek duyurusu için tıklayınız

Desteğe başvuru yapmak için tıklayınız.